KıYAFETI ELEşTIRI YAğMURUNA TUTULMUşTU: MERVE DIZDAR'DAN KöTü YORUMLARA YANıT

Merve Dizdar, 76. Cannes Film Festivali dönüşü ayağının tozuyla geldiği İstanbul'da gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ünlü oyuncu, festivalde giydiği ve sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutulan kıyafetiyle ilgili yapılan olumsuz yorumlar hakkında konuştu.

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın 'Kuru Otlar Üstüne' filminin kadrosunda yer alan Merve Dizdar, Fransa'da düzenlenen Cannes Film Festivali'nde giydiği kıyafet seçimiyle sosyal medyada eleştiri oklarının hedefi olmuştu.

KIYAFETİNE YORUM YAĞDI

Yapılan olumsuz eleştiriler üzerine ünlü oyuncu, 929 bin takipçisinin bulunduğu Instagram sayfasından bir açıklamada bulunmuştu. Yapılan yorumların hepsini okuduğunun altını çizen ve kendisi için üzülen hayranlarına üzülmemelerini söyleyen Dizdar şu ifadeleri kullanmıştı:

''Birazdan Cannes'da giydiğim kıyafetin videosunu koyacağım. O kadar güzeldi ki. Niye bunu söylüyorum? Çünkü yorumlarınızı okudum. O kadar çok 'İğrenç, rezil, rüküş, berbat bir seçim' gibi yorumlar gelmiş ki. Bayılırım rüküşlüğe. Aşırı üzülmüşsünüz, üzülmeyin. Ben çok mutluyum. Benim adıma bu kadar üzülmeyin. Ben iyiyim, keyfim yerinde''

''BEN KENDİMİ BÖYLE İYİ HİSETTİM''

''Bu tartışmaya kapalı bir konu'' diyen 36 yaşındaki oyuncu, açıklamalarının devamında ise şunları söylemişti: Bu tartışmaya kapalı bir konu. Çünkü beni böyle kabul etmek zorundasınız. Ya beni böyle sevip kabul edeceksiniz ya da beni sevmeyeceksiniz. Ben böyle seviyorum. Siz olsanız daha şık, müthiş olabilirsiniz. Ben kendimi böyle iyi hissettim. İçinde çok iyi hisettim. Benim için bu daha önemli.

Ben çocukluğumdan beri böyleyim. Her güzel bir şeyin içinde böyle tuhaf bir şey yapmak isterim. Beni böyle kabul edeceksiniz. İçinde olduğum bütün kıyafetlerde çok mutlu hissettim. Yorulmayın boşuna. Başka işiniz gücünüz vardır. 'Niye yaptın kızım bunu kendine?' gibi yorumlar da var. Size kurban olurum, çok tatlısınız. Berbat olduğumu söylediniz ama ben mutluyum. Berbat olduğumu söylediniz, o bende. Birbirimizi böyle kabul edelim.

İSTANBUL'A DÖNDÜ

Fransa’da düzenlenen 76. Cannes Film Festivali’ne katılan Merve Dizdar, İstanbul’a döndü. Yeni iş görüşmeleri için Levent’te bulunan menajerlik ofisine girerken görüntülenen Merve Dizdar, muhabirlerin sorularını yanıtladı.

''FESTİVAL ÇOK GÜZEL GEÇTİ''

Festivalin kendisi adına çok iyi geçtiğini ifade eden Merve Dizdar, ''Çok güzel geçti. Nuri Bilge Ceylan zaten çok özel bir yönetmen. Her yaptığı işte başarısını kanıtlamış. Biz de onun sayesinde böyle bir şey gördük'' diye konuştu.

''KIYAFET KONUŞMAK AKLIMA GELEN EN SON ŞEY''

Festivalde giydiği elbisesine gelen kötü yorumlara yanıt veren Merve Dizdar şu açıklamayı yaptı: Ben çok mutluyum. Bence çok güzel bir kıyafet. Giydiğim için muhtemelen beğenip giymişimdir. Çok güzeldim. Olumlu yorumlara mutlu oluyorum. Olumsuz yorumlara ise mutsuz olmam. Çünkü herkes birbirinden farklı. 'Niye bunu giydiniz?' diye kimseye laf etmem.

İğrenç, rezil, berbat gibi yorumlar. Beni öyle görmekten çok üzülmüşler gibi yorumlar var. Öyle bir sokak düşünün ki herkes çok güzel giyinmiş. Açıkçası işin kıyafet kısmıyla çok ilgilenmiyorum. Çünkü dünyaca ünlü bir film festivali bu. Benim aklım o taraflara gidiyor. O yüzden kıyafet konuşmak aklıma gelen en son şey. Beğenmeyenler de başımın tacı. Ben beğendim.

''EZGİ MOLA'NIN DÜĞÜNÜNE DAVETLİ DEĞİLDİK''

Geçtiğimiz günlerde Mustafa Aksakallı ile nikah masasına oturan yakın arkadaşı Ezgi Mola’nın düğünü hakkında konuşan Merve Dizdar, ''Kapalı bir düğündü. Biz de davetli değildik ama müthişti. Onun üzerine söyleyecek bir şeyim yok'' dedi. 'Erşan Kuneri 2'nin yakında çekimlerini başlayacaklarını söyleyen Dizdar, yazın çalışacağını belirtti.

2023-05-26T07:02:30Z dg43tfdfdgfd