Son Dakika

Trending:


Görüntüler infial yarattı! Fıstığın depolandığı yere girip, tükürdü

Siirt'te 'yeşil altın' olarak bilinen fıstığın depolandığı yere girip, yüzen ve kabukları tüküren kişi, o anları sosyal medyadan paylaştı.


İlk boyalı heykel bulundu... Göbeklitepe'de tarihi keşif

Şanlıurfa'daki tarihin sıfır noktası Göbeklitepe'de ilk boyalı heykel yaban domuzu heykeli bulundu.


Nem aşısı, gençlik aşısı, kolajen aşısı... Tüm bunlarne anlamageliyor?

Dermatoloji Uzmanı Dr. Cansu Alakbarov, son yıllarda nem aşısı, gençlik aşısı ve kolajen aşısı gibi kavramların dijital ve geleneksel medyada sıkça yer aldığını belirterek, bu adlandırmaların aslında tıbbi isimlendirmeler olmadığını söyledi. Birçok markanın gençlik aşısı adı altında farklı içerikler sunabildiğini söyleyen Dr. Alakbarov, “Öncelikle bu aşılarla neyin kastedildiğini bilmemiz ve bizim için neyin daha iyi olduğunu doktorumuzla karar...


Çocuğunuzun aşırı terlemesini hafife almayın

Çocukluk yaş grubunda her iki çocuktan birinde 'üfürüm' duyulabildiğini belirten Çocuk Kardiyolojisi Uzmanı Dr. Seyyit Bahaettin Öncü, çocuğun bazı durumlarını ise hafife almamak gerektiğini söyledi.


Şaşılık tedavisine çocuklukta başlanmalı

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Onur Aydın, şaşılık hakkında merak edilen konular hakkında bilgiler verdi.


“Işık açıkken uyumak yorgunluğa neden olabilir”

Prof. Dr. Vefik Arıca, “Işık açıkken uymak, özellikle okula giden çocuklarda yorgunluğa neden olabilir” dedi.


Uyku apnesi bazı kalp sorunlarına yol açabilir

Dr. Abdurrezzak Börekçi, uyku apnesi var olan hastaların tedavisi için mutlaka uzman bir doktora danışması gerektiği ve kalp ile ilgili sorunlar için de detaylı bir kalp muayenesinden geçmeleri yönünde tavsiyelerde bulundu.


Diyarbakır’da Ulusal Psikolojik Danışmanlar Günü kutlandı

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Diyarbakır Şubesi, 100'ü aşkın psikolojik danışmanla 30 Eylül Ulusal Psikolojik Danışmanlar Günü'nü kutladı.


İstanbul'da sağanak

Sağanak yağış, Kadıköy ilçesi ve çevresinde aralıklarla etkisini sürdürmeye devam ediyor.


Doğal güzelliğiyle mest eden Akgöl, kampçıların uğrak noktası haline geldi

Kastamonu'nun Hanönü ilçesi ile Sinop sınırında yer alan Akgöl, kampçıların uğrak noktası haline geldi. Ankara'dan bölgeye kamp yapmaya gelen gençler, doğal güzellik karşısında hayran kaldıklarını belirtti.


"İlerleyen yaşlarda uyku düzeni çok önemli"

İç Hastalıkları Yaşlı Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Arif Yüksel Dünya Yaşılar Günü’nde bilgilendirmede bulundu. Yüksel ‘Sağlıklı bir uyku ve beslenme alışkanlığı yaşlının sağlığını olumlu etkiler” dedi.


Doğal gaz patlaması riskine karşı bu kokuya dikkat!

Doğal gaz patlaması riskine karşı bu kokuya dikkat! İstanbul ve Ankarada yaşanan ve ilk belirlemelere göre doğal gaz kaynaklı olduğu düşünülen patlamalarda 4 kişi hayatını kaybetti. Çevreye tesiriyle de ortalığı savaş alanına çeviren doğal gaz patlamalarıyla ilgili Yangın Güvenliği Uzmanı Levent Yasa uyarılarda bulundu. Doğal gaz patlamalarının 800...


Kök hücreyle yeniden gençleşebilirsiniz

Op. Dr. Cem Karas, kök hücre uygulamasının yaşlanmanın etkilerini tersine çevirdiğini belirterek, kök hücre ile yüz gençleştirme hakkında bilgiler verdi.


Altındağlılar Konya’da

Altındağ Belediyesi tarafından düzenlenen kültür gezileri devam ediyor. Her geçen gün yeni rotalar eklenen geziler, Altındağlı vatandaşların büyük beğenisini topluyor.


'Nikahımdan bir kare bile yok' dedi... İşte o fotoğraflar!

“Bir kere evlendim ama bir kare fotoğrafım bile yok” diyen Pınar Eliçe’nin 2002 yılında Çetin Çapan’la kıyılan nikâhından fotoğraflara Kelebek ulaştı.


‘Ateş yakma’ uyarısı sonu oldu

ELAZIĞ (İHA) – Elazığ’da iddiaya göre Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde görevli temizlik görevlisine kurumuş otları ateş yakarak temizlememesi uyarısında bulunan şahıs ile temizlik görevlisi arasında tartışma çıktı. Temizlik görevlisinin itmesi sonucu düşerek başı sert zemine çarpan adam hayatını kaybetti.


Kumluca Zeytinyağı Fabrikası Yeni Sezon İçin Üretime Başladı

Kumluca Ziraat Odası bünyesinde faaliyet gösteren zeytinyağı fabrikası, 2023-2024 sezonunda üretime başladı. Ziraat Odası Başkanı Hidayet Kökce, hava şartları nedeniyle zeytin rekoltesinde yüzde 70 kayıp olduğunu belirtti.


Rebiülahir ayı ne zaman? Rebiülahir ayı faziletleri nelerdir Diyanet?

Diyanet 2023 dini günler takvimi Rebiülahir ayı tarihi ile ilgili bilgileri göstermişti. Peki, İslam alemi açısından Rebiülahir ayının önemi ve fazileti nedir? 2023 Rebiül Ahir ayı ne zaman? İşte dini günler takvimi içerisinde paylaşılan o tarih...


Beyin tümörleri tedavisinde geç kalınmamalı

Ekol Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Haluk Özer, bazen hiçbir bulgu vermeyen tümörler olmakla birlikte; geçmeyen baş ağrısı, devam eden bulantı, sık ve sebepsiz kusmaların tümör olasılığını akla getirmesi gerektiğini ve en ufak şüphede beyin MR’ı çekilmesinin önemli olduğunu söyledi.


Ünlü çifte büyük şok: Gece kulübünün kapısında kaldılar!

Paris, bir süredir devam eden, dev modaevlerinin defilelerinin yer aldığı Moda Haftası etkinlikleri nedeniyle adeta yıldız akınına uğradı. Moda ve gösteri dünyasının en büyük yıldızlarının bulunduğu şehirde adım başı bir ünlüye rastlamak mümkün.


Evde ve işyerinde check-updönemi

Günümüzde sağlığın, yaşam kalitesinin ayrılmaz bir parçası olduğunu belirten Özel İzmir Gazi Hastanesi Evde Sağlık Birimi Tıbbi Direktörü Dr. Tanju Yılmazer, ancak yoğun iş temposu, trafik ve uzun hastane bekleme süreleri gibi faktörlerin sağlık kontrollerinin ihmal edilmesine yol açtığını söyledi.


Romantik olmayan ve sıkıcı bir eşle nasıl başa çıkılır?

Birçoğumuz romantik olmayan bir partnere sahip olmaktan şikayetçiyiz ve bu hayal kırıklığına sonsuza kadar katlanıyoruz. Sıkıcı görünebilir ve zorlayıcı olabilir, ancak duruma empatiyle, iletişimle ve ilişkinizi geliştirmek için birlikte çalışma isteğiyle yaklaşmak önemlidir. İşte romantik olmayan bir kocayla başa çıkmak için yapabileceğiniz bazı şeyler.


Influencer, ‘dünyanın en ekşi şekerlemesi’ ni yedikten sonra virale dönüyor: “Hayatı için savaştı”

Bir influencer, dünyanın en ekşi şekerlemesi olan Black Death'i yedikten sonra verdiği korkunç tepkiyi gösteren bir video paylaştıktan sonra TikTok'ta viral hale geldi. O post Influencer, ‘dünyanın en ekşi şekerlemesi’ ni yedikten sonra virale dönüyor: “Hayatı için savaştı” apareceu primeiro em Tudo do Bem.


Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar saçak altlarına sığındı

Bolu’da etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar saçak altlarına sığınarak, soluğu şemsiye satan esnaflarda aldı.


Dünya Kahve Günü'nde İranlılara Türk kahvesi tanıtıldı

İran'ın başkenti Tahran'da 1 Ekim Dünya Kahve Günü etkinlikleri kapsamında Yunus Emre Enstitüsü tarafından düzenlenen programda İranlılara Türk kahvesi tanıtıldı.


Deniz yoluyla turistler Fethiye’ye geldi

Son yıllarda kruvaziyer turizminden nasibini alamayan Muğla'nın Fethiye ilçesine SH Diana gemisi ile gelen turistler esnafın yüzünü güldürdü.


Eski karısıyla sarmaş dolaş olunca ortalık karıştı: Ünlü çiftin arabadaki kavgası kameraya böyle yakalandı!

Geçen sene görkemli bir törenle evlendiklerinde aslında yarım kalan bir aşk masalını tamamlamışlardı. Daha önce de nişanlanmışlar; o günlerde aralarına başka aşklar ve başka işler girmişti. 20 yıl sonra bir kez daha, ilk kez evlenmeye karar verdikleri günde yeniden nişanlandılar.


Foça’da kıyı balıkçılığı yapılabilecek bölgeler azaldı

Denizlerde ve iç sularda geleneksel kıyı ve küçük ölçekli balıkçılığın hem devlet hem de sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle devam etmesi, balıkçıların yüzünü güldürmeye devam ediyor.


Giresun yaylalarındaki sonbahar güzelliği dron ile görüntülendi

Giresun’un en önemli turizm alanlarından biri olan Kümbet Yaylası'ndaki bitki örtüsü, renk cümbüşüyle sonbahara ayrı bir güzellik katarken, doğa gezginleri ve fotoğrafçılara da görsel şölen sunuyor.


"Karın ağrısı okul kaygısının işareti olabilir"

Uzman Psikolog Rana İrem Güler, çocukların okula gitmeden önce başlayan karın ağrısı ve hastalık şikayetlerinin okul kaygısının habercisi olabileceği yönünde anne babaları uyardı. "Çocuğa nasıl hissettiğini açıklamasını öğretin; karın ağrısı mı var yoksa korkmuş mu" diyen Psikolog Güler, şefkatin her zaman iyi sonuçlar oluşturacağını söyledi.


İngiltere'de tek kullanımlık plastik çatal, bıçak ve tabaklar yasaklandı

İngiltere'de plastik çatal, bıçak, tabak ve tepsi gibi tek kullanımlık ürünlerle ilgili yasak yürürlüğe girdi.


Bahçesinde yetiştirdiği su kabaklarını süs eşyalarına ve kabak kemaneye dönüştürüyor

Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesinde yaşayan 62 yaşındaki emekli Mehmet Ay, evinin bahçesinde yetiştirdiği su kabaklarından çeşitli süs eşyaları ve kabak kemane yapıyor.


Siirt'te Fıstık Depolama Skandalı

'Yeşil altın' olarak bilinen Siirt fıstığının depolandığı yere giren ve fıstıkların üzerine tüküren kişi, o anları sosyal medyada paylaştı. Skandalın ardından kişinin bulunması için çalışma başlatıldı.


İşte Dilan Polat'ın hayatı, yaşamı! Dilan Polat kimdir, eşi Engin Polat kaç yaşında? Dilan Polat'ın kızı ve çocukları!

Sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın paylaşımları dikkat çekiyor. Dilan Polat'ın sosyal medyaya veda mesajları ve şarkısı gündemden düşmüyor. Peki ama Dilan Polat kimdir? Dilan Polat'ın eşi Engin Polat ne iş yapıyor?


Kaçak kat kavgası kanlı bitti!

Kaçak kat kavgası kanlı bitti! Eyüpsultanda, dubleks evlerinin teras katını daireye çevirmek isteyen çift ile kendilerini belediyeye şikayet eden komşuları arasında kavga çıktı. Kavgada, dubleks evde yaşayan Rabia K.nın nişanlısı Furkan K., yanındaki silahla ateş etti. Kapıya isabet eden merminin parçalanması sonucu komşuları Yücel Çukurlu ve iki k...


Artvin'deki tarihi kilise turizme kazandırılmalı

Artvin'in Kemalpaşa ilçesinde bulunan tarihi Makriali kilisesinin atıl kalması sebebiyle ilçe kültürünün turizmde fırsat kaçırdığı belirtiliyor.


Sonbaharda hastalıklara yakalanmayacaksınız!

Sarımsak sütü tüm antibiyotiklerinizi çöpe attıracak. Sonbaharın gelmesiyle birlikte hastalıklara kapı açılan bu dönemde sarımsak sütünü dolaplarınızdan eksik etmek istemeyeceksiniz. İşte sarımsak sütü tarifi ve şifa kaynağı karışımın tüm faydaları...


Sivrihisar bölge turizminde büyük rol oynuyor

Tarihi ve kültürel mekanları ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini toplayan Eskişehir'in Sivrihisar ilçesi, gün geçtikçe artan ziyaretçi sayısıyla bölgenin turizm potansiyelini ortaya koyuyor.


Erkeklerin kadınlarda asla karşı koyamadığı 5 özellik! Kadınlarda en çok buna dikkat ediyorlar

Erkeklerin kadınlarda karşı koyamadığı bazı detaylar var. Kendine güvenen ve çekici olan kadınlar erkeklerin her zaman ilgisini çekiyor. Her girdiği ortamda tüm bakışları üzerine toplayan bu kadınlara karşı koymak neredeyse imkansız oluyor. Kadınları çekici gösteren detayları Posta.com.tr okurları için derledik.


Karahantepe’de insan heykeli bulundu

Şanlıurfa’da geçmişi 12 bin yıl öncesine dayandığı tahmin edilen Karahantepe'deki kazı çalışmalarında bir insan heykeli bulundu.


Henüz 15 yaşında! Uyuyan babasına kurşun sıktı

Henüz 15 yaşında! Uyuyan babasına kurşun sıktı Diyarbakırda 15 yaşındaki İ.G., uyuyan babası T.G.yi (35) başından uzun namlulu silahla vurarak öldürdü. Olay, sabah saatlerinde Hazro ilçesi Hürriyet Mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre; İ.G. evdeki kanepede uyuyan babası T.G.yi uzun namlulu silahla başından vurdu. T.G. ağır yaralanırken, şüpheli...


Arnavutköy’de yağmur duvarı yıktı, komşu iki dükkan birleşti

Arnavutköy’de etkili olan yağış birçok noktada su baskınlarına sebep oldu. Yaşanan su baskınında bodrum katındaki dükkanın duvarı yıkılarak komşu dükkanla birleşti.


"Takdire şayan bir başarı"

"Takdire şayan bir başarı" Emine Erdoğanın sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımda "Atıksız mutfak kategorisinde ilk sırada yer alan Türk mutfağında her yiyecek, bir başka ürüne dönüşebilir. Dünyada geleneksel mutfaklara yönelik artan ilginin gıda israfını önlemede başlıca etken olduğuna inanıyorum. Atıksız mutfağın püf noktalarını ya...


Bu tohumlar enerji deposu...

Günümüzde sağlıklı beslenme pek çok insanın ilgi odağı, bu da yağlı tohumların popülerliğini arttırıyor. Hem çocuklarıma hem de hastalarıma sıklıkla önerdiğim, faydalarını saymakla bitiremeyeceğim chia ve keten tohumu, sağlık ve lezzet dengesini bir araya getiren besinler. Üstelik ikisi de ihtiyacımız olan protein ve liflerle dolu... İç hastalıkları uzmanı Dr. Ayça anlatıyor.


Antalya'da 5 Yıldızlı Otelin Çatı Katında Yangın Çıktı

Antalya'nın Manavgat ilçesinde bulunan 5 yıldızlı otelin çatı katında çıkan yangın, bir turistin prizde bıraktığı şarj cihazının patlaması sonucu meydana geldi. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü ve sadece bir odada hasar meydana geldi.


65 yıllık evli çiftten yeni evleneceklere tavsiyeler

Düzce(İHA) – Yarım asırdan fazla süredir evliliklerini sürdüren Zekire – Nizamettin Ilgaz çifti gençlere örnek oluyor. Alzheimer hastalığıyla 5 yıldır mücadele eden Zekire Ilgaz'a 65 yıllık eşi gözü gibi bakıyor.


Mevlid-i Nebi Haftası’nda çocuklara peygamber sevgisi anlatıldı

Bilecik İl Müftüsü Ali Erhun tarafından Mevlid-i Nebi Haftası'nda çocuklara peygamber sevgisi anlatıldı.


Uşak Üniversitesi bir kez daha dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer aldı

Uşak Üniversitesi, dünyanın en iyi üniversitelerinin yer aldığı TimesHigher Education“Dünya Üniversite Sıralaması 2024” listesinde 108 ülke ve bölgeden 1.904 üniversite arasında yer almayı başardı.


Batman'da Sason Bal, Çilek ve Ceviz Yayla Festivali düzenlendi

Batman'da, kentin kültürel, turizm ve gastronomi zenginliklerinin ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtılması için Sason ilçesinde 'Sason Bal, Çilek ve Ceviz Yayla Festivali' düzenlendi. Festivalde belirlenen rotada profesyonel dağcılar eşliğinde 2 bin 975 metre rakımlı Mereto dağının zirvesine yürüyüş yapıldı. Zirveye çıkanlar, dağın zirvesinde Türk Bayrağı açarak, bisikletle festival alanına geri döndü.


Fiyatta anlaşamadığı kiracısını sokak ortasında dövdü

Esenyurt’ta kira ücreti konusunda anlaşamadıkları kiracıyı takip eden baba ve oğlu, şahsı sokak ortasında tekme tokat dövdü.